Branża budowlana

Okna i drzwi aluminiowe – zalety stolarki tego typu

Znajdź drzwi aluminiowe z Niepołomic.

Aluminium to metal niezwykle popularny w budownictwie, z którego coraz częściej wykonuje się drzwi oraz okna, będące alternatywą dla tradycyjnej stolarki drewnianej lub tej z PVC. Przedtem drzwi oraz okna z aluminium najczęściej montowane były w halach targowych, w biurowcach i w budynkach użyteczności publicznej, jednak aktualnie stosowane są także przy budowie domów jednorodzinnych.

Dlaczego warto wybrać okna i drzwi aluminiowe?

Okna aluminiowe – ogromne przeszklenia to lepsze oświetlenie pomieszczeń

Stolarka aluminiowa jest bezkonkurencyjna, gdy mowa o wielkopowierzchniowych konstrukcjach. To dlatego jest tak chętnie uwzględniana w projektach architektów biurowców – umożliwia budowę obiektów, w których przeszklenia stanowią znaczną część elewacji. Ten typ budownictwa przyjął się także w budownictwie indywidualnym – w ostatnim czasie popularność zyskują nowoczesne domy jednorodzinne, w których stosuje się okna i drzwi aluminiowe do konstrukcji przeszklonych ścian. Tym sposobem pomieszczenia są lepiej nasłonecznione, a mieszkańcy mogą radować się panoramą otaczającej ich przyrody.

Kluczowymi atutami budulca jakim jest aluminium jest jego duża odporność na działanie promieniowania UV i wody oraz korozję, a także jego lekkość i plastyczność. Pozwala to tworzyć rozległe, mocne ramy dla powierzchni szklanych, często o dość nietypowych konturach. Warto zaznaczyć, iż dzisiejsze wyroby stolarki aluminiowej wyróżniają się korzystnym współczynnikiem przenikania ciepła.

Polski producent okien i drzwi aluminiowych – MTS Dom

Polski producent okien oraz drzwi aluminiowych, spółka MTS Dom z Niepołomic, funkcjonuje na rynku od przeszło dwóch dziesięcioleci. Oferta spółki jest niezwykle bogata. To przede wszystkim systemy okienno-drzwiowe, przeciwpożarowe i przesuwane. W ofercie MTS Dom Sp. z o.o. znajdują się też ogrody zimowe oraz systemy dodatkowe, jak konstrukcje nośne balustrad lub ramy wypełnione siatką, zakładane na drzwiach, oknach i witrynach, które stanowią zaporę zabezpieczającą wnętrza przed owadami. Produkty MTS Dom sprzedawane są w bogatej gamie barw, m.in. w palecie RAL i w kolorach strukturalnych oraz drewnopodobnych, zatem swobodnie można dobrać najlepszy kolor produktu do planowanego projektu.

Nasze dane kontaktowe:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]