Branża budowlana

Kluczowy element szalunków – sklejka szalunkowa

Potrzebujesz sklejki szalunkowej Kraków? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl

Deski szalunkowe to kluczowy element konstrukcji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wykonane z innego surowca, jakkolwiek najczęściej stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem wybudować budynki ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Kiedyś w szalunkach z reguły używane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a przy tym nie posiadały stosownych parametrów – przede wszystkim nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym dziś używana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z różnych gatunków drewna – na ogół z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji stosuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi często wykorzystywany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Firmy budowlane posiadają zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż na własną rękę, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych akcesoriów niezbędnych do ustawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]