Branża budowlana

Jak łączyć tradycję z nowoczesnością – budowa domów drewnianych

Sprawdź, jak zamówić budowę domów drewnianych przeszklonych

Wiele osób marzy o posiadaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się spełnić to pragnienie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie przeważały domy w kształcie zwykłego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Cechowały się też wielkimi stratami energii. Aktualnie wygląda to całkiem inaczej. Niezwykle chętnie decydujemy się na domy z drewna, które stanowią połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć nowoczesność i tradycję?

Domy wznoszone z drewna to obecnie bardzo dobry przykład na to, jak doskonale można łączyć klasyczny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam wygodę. Styl góralski – bo tak często określa się też styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, weranda bądź balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu góralskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, chętnie wprowadzają także innego rodzaju nowoczesne materiały. Taki dom może być także energooszczędny. W tym celu architekci stosują dość zwartą bryłę budynku, polecają dobór odpowiednich okien i właściwie wykonane ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu góralskim połączonym ze stylem nowoczesnym napotyka się na ogół w w jednej części naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której położone jest malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt architektowi z doświadczeniem

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najrozsądniej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Nie inaczej jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a jednocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]