Branża budowlana

Długowieczna stolarka okienna – zainwestuj w drewno

Solidne okna stanowią jeden z najważniejszych elementów każdej nieruchomości. Obecnie coraz więcej osób wybiera stolarkę drewnianą, która pod wieloma względami przewyższa okna plastikowe. Dlaczego modele drewniane stają się tak bardzo popularne? Zapoznaj się z naszym artykułem nasz poradnik i przekonaj się sam!

Stolarka okienna – eleganckie i stylowe

Nowoczesne okna drewniane wyglądają bardzo elegancko, a do tego mają także znakomite parametry techniczne. Jak wskazują eksperci, stolarka drewniana charakteryzuje się niskim współczynnikiem przepuszczalności cieplnej, co bardzo obniża koszty związane z ogrzewaniem nieruchomości. Tego typu okna doskonale wygłuszają budynek, a także nadają się do zastosowania na dużych powierzchniach. Spotykają się także z dużym zainteresowaniem właścicieli nowoczesnych domów energooszczędnych. To nie wszystko – stolarka okienna może być poddawana konserwacji, a w razie jakichkolwiek zarysowań można ją samodzielnie naprawić. Producenci szacują, że odpowiednio konserwowane okna mogą posłużyć w nienagannym stanie ponad 100.

Stolarka okienna – połączenie tradycji z nowoczesnością

Firmy oferujące stolarkę okienną zapewniają współcześnie bardzo szeroki wachlarz asortymentu – okna rozwierano-uchylne z mikrowentylacją, uchylno-przesuwne, a także wiele innych wersji, które zapewniają komfort użytkownikom. Dodatkowo można także zdecydować się na montaż konkretnych typów szyb – przeciwsłonecznych oraz przeciwpożarowych, które pomagają utrzymać bezpieczeństwo mieszkańców oraz ogólny komfort. W produkcji można zastosować wiele rodzajów drewna, np. świerk, dąb lub gatunki mniej znane – takie jak eukaliptus. Chcesz zainwestować w okna drewniane? Możesz zdecydować się na modele z ozdobnymi elementami lub bez. Stolarka drewniana znakomicie pasuje też do zabytkowych budynków i jest często stosowana w obiektach sakralnych.