Branża budowlana

Dlaczego warto wybrać okna drewniane?

Chcesz nabyć okna drewniane Małopolska? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Okna wykonane z drewna powszechnie preferowane są nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, lecz także na ich wysoką jakość. Ten naturalny surowiec zapewnia estetyczny wygląd, który nie zmienia się przez bardzo długi okres. Jednakże nie tylko estetyka jest istotnym atutem tego rodzaju okien. Jakie są inne względy, dla których jest to dobry wybór, nawet jeśli ich koszt jest czasem wyższy niż okien z PCV?

Okna drewniane – przede wszystkim piękno

Każdy wielbiciel przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych mających związek z urządzaniem wnętrz, wskazuje na niepowtarzalny klimat, który tworzy materiał ten. Można również wybierać spośród wielu gatunków drewna, które mogą mieć przeróżny wygląd, barwę czy też rozmaitą fakturę, co daje duże możliwości wyboru i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również niezaprzeczalnie przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, jest zatem doskonałym wyborem do wytwarzania różnych rodzajów elementów dekoracyjnych.

Inne ważne cechy okien drewnianych

Ten ekologiczny materiał daje ogromne możliwości jeżeli idzie o wykonywanie okien. Przybierają one bardzo różny wygląd oraz stylistykę. Materiał ten można malować na dowolne kolory, a także obrabiać, wykonując wyjątkowe formy. Tylko drewno może być wykorzystywane do odnawiania zabytkowych budynków, znakomicie sprawdza się również w domach osób chorujących na alergie. Nie posiada żadnych toksycznych substancji, a wręcz pozytywnie działa na zdrowie domowników, poprawiając mikroklimat domu. Do tych zalet należy jeszcze dopisać to, iż znanych jest mnóstwo znakomitych metod wydłużania trwałości okien drewnianych, a także fakt, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeżeli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, która jest dość prosta oraz nie zagraża ekosystemowi. Czynniki te powodują, iż okna drewniane są bardziej godne polecenia aniżeli produkty wykonywane z PCV czy plastiku.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]