Branża budowlana

Baseny kąpielowe do użytku domowego

Jeśli chcesz kupić baseny kąpielowe, koniecznie wejdź na www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy prawie wszystkim kojarzy się z luksusem, ale jest to też ogromna przyjemność, sposób na odpoczynek bądź na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i serwisowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo do salonów spa lub pływalni, a także baseny prywatne – przydomowe, wewnętrzne bądź ogrodowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest więc kluczowy do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia ilość typów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać podstawowe rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Fantastycznie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia także ogród albo halę basenową. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do wypoczynku, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Tego typu akcesoriów jest jednak znacznie więcej – niektóre zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Nasze dane kontaktowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]