Biżuteria i kosztowności Zakupy

Wisiorki srebrne

Zamów wisiorki

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez artystów surowców. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, świetnie wygląda i charakteryzuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – metal ten jest naprawdę czuły, przez co łatwo go uszkodzić. Jak więc troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla wykonanych ze srebra ozdób bywają szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno więc wykorzystywać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy znaleźć pudełka wyściełane od środka miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten nie najlepiej znosi też styczność z wodą i słońcem, które mogą powodować, że straci barwę albo się odkształci. Przed włożeniem do kuferka kilku przedmiotów, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką albo włożyć do plastikowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebrnej biżuterii należy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko kurze oraz specjalne płyny. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii powinniśmy korzystać z miękkich szmatek – sztywne potrafią uszkodzić powierzchnię.