Biżuteria i kosztowności

Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Szukasz mistycznego topazu? Wejdź na www.mystictopaz.pl

Wspaniały blask oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna cieszy się wielkim zainteresowaniem miłośników ozdób. Choć na pierwszy rzut oka możnaby błędnie stwierdzić, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są skutkiem odpowiedniej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ gorąca oraz pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. To z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Kolory topazu mistycznego

Odcienie, które ma topaz mistyczny zależne są w szczególności od kruszcu, z jakim jest połączony. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, że kamień ma fioletowy kolor, niebieski zaś jest efektem rozgrzania topazu bez żadnych dodatków. Doskonałe skutki daje obrabianie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak przed momentem napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Chętnie używają go zatem do produkcji naszyjników, pierścionków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do eleganckich strojów – świetnie prezentuje się także na co dzień. Ważna jest też mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej można wybrać biżuterię do swojego stroju.