Biżuteria i kosztowności Zakupy

Srebrna biżuteria z ametystami

Chcesz kupić ametysty? Sprawdź www.ametysty.com.pl

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Chinach, Meksyku, Kenii i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Kiedy zakładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją wielką rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu wygląda szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst to kamień relaksu. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, ale także z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własną opinię.