kolczyki z bursztynem, srebrna biżuteria
Biżuteria i kosztowności Zakupy

Ponadczasowe kolczyki z bursztynem

Bursztyn jest stawiany wśród najstarszych używanych przez złotników surowców. Mimo upływu lat, nadal jest chętnie wybierany przez ludzi szukających uniwersalnych ozdób. Dobrze też napisać o kosztach jego zakupu – chociaż niegdyś był bardzo drogi, dziś na naszyjniki i kolczyki z bursztynem jest w stanie zdecydować się każdy klient. Ze względu na popularność opisywanej biżuterii powinniśmy powiedzieć krótko o tym, jak dbać o bursztyn, by posłużył wiele lat i o tym, w jakim miejscach należy nabyć kolczyki z bursztynem.

Kolczyki z bursztynem – jak się o nie zatroszczyć?

Bursztyn to stosunkowo miękki materiał i nietrudno go porysować. Z tego względu kolczyki z bursztynem należy myć miękką ścierką – na przykład irchą. Nigdy nie stosujmy także detergentów – potrafią one zepsuć bursztyn. Zdecydowanie lepiej zda egzamin zwykła woda, w przypadku poważniejszych plam z odrobiną mydła. Istotne okazuje się również to, gdzie przechowujemy naszyjniki i kolczyki z bursztynem. Nie używajmy zwykłych pudełek, wymieniając je szkatułkami wyłożonymi od środka delikatną dzianiną.

Kolczyki z bursztynem – gdzie kupować?

Kilka lat temu jedynym rozwiązaniem dla zamierzających kupić pierścionki z bursztynem była pomoc złotnika. Dziś można zrobić to jeszcze łatwiej niż kiedyś – zwyczajnie logując się do sieci. Na e-sklepy dobrze postawić także z innego względu – są bowiem dużo bardziej intuicyjne. W internecie mamy też szansę poznać katalogi różnych sklepów i znaleźć te kolczyki z bursztynem, które szczególnie przypadną nam do gustu.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]