Biżuteria i kosztowności Zakupy

Pierścionki zaręczynowe – połączenie tradycji z nowoczesnością

Skieruj się tu, aby kupić pierścionki zaręczynowe Kraków

Gdy spotkasz partnerkę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, w końcu pomyślisz o ślubie. Wpierw jednakże ma miejsce ta wymarzona przez mnóstwo kobiet chwila – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota i kamieni szlachetnych

Obdarowanie ukochanej pierścionkiem to niesłychanie stary obyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają kształt okręgu, który reprezentuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, nazywanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z poglądu, że od tego palca prowadzi żyła prowadząca wprost do serca, określana jako “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, iż tradycję wręczania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Pierwotnie sporządzano je z łodyg konopi, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Drogocennymi pierścionkami ze srebra lub złota obdarowywano tylko wtedy, gdy mężowie pragnęli zaprezentować swoje całkowite zaufanie do wybranki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, platyną oraz drogimi kamieniami, jednakże surowce te faktycznie szeroko stosuje się do ich sporządzania dopiero od paru stuleci, natomiast znamienny wzrost ich uznania można spostrzec w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich cena ma znaczenie?

Oczywiście pożądana biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścionek z ogromnym diamentem, jednakże możliwości swobodnego zestawiania różnych metali oraz kamieni są olbrzymie. Nie licząc diamentów wykorzystuje się tanzanit, rubin czy topaz. Część osób wybiera mniej kosztowne metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, jak również drewno, jednak nieprzerwanie na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i przeróżnych typów złota (czerwonego, żółtego i białego).
Ile powinniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było pogląd, iż mężczyzna winien zapłacić na niego minimum dwumiesięczną wypłatę. Koszt pierścionka zależny jest od wielu elementów: materiału, designu, ilości karatów czy użytego kamienia, w związku z tym każdy odszuka piękny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednakże na uwadze, że pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim symbolem zaangażowania i uczucia, dlatego jego wartość nie ma większego znaczenia. Liczy się to, czy będzie się podobał naszej wybrance.

Nasze dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]