Biżuteria i kosztowności Zakupy

Lampworki – szklane perły

Sprawdź, gdzie zamówić lampworki.

Na pierwszy rzut oka przypominają kolorowe słodycze. Lampworki, gdyż o nich mowa, to charakterystyczny rodzaj paciorków produkowanych ze stopionego szkła. Kiedyś były produkowane samodzielnie – szkło rozgrzewano z wykorzystaniem zmienionej lampy naftowej, stąd też określenie lampworki. Dziś także możemy wykonać je w domu, lecz bardziej trafionym rozwiązaniem będzie z całą pewnością kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy się na to zdecydować? Do których strojów najlepiej nosić lampworki? Jak zrobić je w domu?

Jak produkuje się lampworki?

Lampworki są robione, jak przed momentem napisaliśmy, nad palnikiem. Dziś w zupełności wystarczy gazowy palnik. Do ich produkcji stosuje się odpowiednie szkło, które pod wpływem ognia topnieje, zaś to umożliwia nadanie mu rozmaitych kształtów. Paski gorącego szkła okręcane są wokół pręcika, przez co każdy koralik ma otwór dokładnie w środku – to sprawia, że lampworki bywają wykorzystane do produkcji broszek lub naszyjników.

Kreacje do lampworków

Kolorowe lampworki świetnie pasują do zwykłych strojów. Szczególnie dobrze łączą się z koszulkami z oryginalnymi obrazkami, barwnymi bluzami i coraz częściej zakładanymi sneakersami. Nie znaczy to oczywiście, że będą atrakcyjnie prezentowały się jedynie przy takich ubraniach – to tylko sprawa wyobraźni.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]