Biżuteria i kosztowności

Czy kolczyki wiszące pasują do każdej kreacji?

Chcesz kupić wiszące kolczyki? Sprawdź www.bizutik.pl/kolczyki/wiszace.

Jeden z najpopularniejszych typów biżuterii to kolczyki. Zakładają je nie tylko panie – od wielu lat cieszą się też rosnącym popytem wśród panów, głównie tych ceniących sobie styl alternatywny. Nie sposób jednakże zaprzeczać, iż przytłaczająca większość tego rodzaju biżuterii produkowana jest dla kobiet. Niesłychanie dobrze prezentują się w szczególności kolczyki wiszące. Są one bardziej wyraziste, a dzięki temu w większym stopniu wpływają na to, jak inni odbierają konkretną kreację. To powoduje, iż cieszą się olbrzymią popularnością wśród kobiet w szeroki spektrum wieku i noszących się w wielorakich stylach. Wysokie zróżnicowanie wiszących kolczyków umożliwia dopasowanie ich właściwie do każdej garderoby. Jak więc wybrać wiszące kolczyki najodpowiedniejsze do danej okazji? Na jakie ich aspekty winniśmy zwracać przede wszystkim uwagę?

Kolczyki wiszące – weź pod uwagę ich kształt i długość

Wybierając wiszące kolczyki powinno się wziąć pod uwagę przede wszystkim ich długość oraz kształt – to właśnie te aspekty głównie wpływają na to, jak ostatecznie jest widziana twarz. Krótsze kolczyki wiszące powodują, iż twarz zdaje się być bardziej okrągła, z kolei te dłuższe (u jubilerów kupimy takie mające nawet kilku centymetrów) wydłużają ją. Kształt kolczyków ma tu też duże znacznie. Podłużne powodują wysmuklenie owalu, natomiast te bardziej sferyczne – wręcz przeciwnie. W sprzedaży kupimy również kolczyki neutralne, które nie wpływają zbytnio na postrzeganie kształtu naszej twarzy – tutaj koniecznie warto wspomnieć przykładowo o kolczykach w kształcie łez.

Do jakich kreacji można nosić wiszące kolczyki?

Poszukując wiszących kolczyków prawidłowo dobranych do danej sukienki powinno się mieć na uwadze, iż są one niezwykle rzucającym się w oczy elementem. W towarzystwie innej odznaczającej się biżuterii mogą zatem wywołać odczucie egzageracji. Z tej przyczyny zaleca się wystrzegać się zakładania ich do grubych zegarków, bransoletek czy kolii. Kolczyki wiszące będą natomiast wyglądały doskonale, gdy w stylizacji będą najsilniejszym akcentem – oczywiście pod warunkiem, iż prawidłowo dopasujemy je do sukienki, stylizacji włosów i butów.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]