Automatyka dla przemysłu

Wzmacniacz szerokopasmowy – siła sygnału

Więcej o wzmacniaczu szerokopasmowym

Wzmacniacz szerokopasmowy to wielofunkcyjne urządzenie wykorzystywane przez operatorów kablówek. Ich kluczową funkcją jest spotęgowanie mocy sygnałów biegnących do indywidualnych telewizorów. Gdzie zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i jakie są jego cechy charakterystyczne?

Wzmacniacz szerokopasmowy – zwiększanie mocy sygnałów

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych funkcjonują z reguły w zakresie 30 Hz – 6 MHz. Znakomicie filtrują rozmaite nieprawidłowości spowodowane np. przez internet bezprzewodowy i umożliwiają odtwarzanie treści multimedialnych. Z reguły zlokalizowane są w blokach, aby wzmacniać sygnał bezpośrednio. Rozwiązania tego typu zasilane są zdalnie lub lokalnie, dzięki czemu ich lokalizacja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Transmitowany sygnał jest wysokiej jakości, a konfiguracja sprzętu prosta. Urządzenia te cechują się wysokim poziomem wyjściowym – oscylującym od 123dBuV. Poziom może być różny, uzależnione jest to bowiem od używanego sprzętu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – bezproblemowa konfiguracja

Obsługa sprzętu wzmacniającego sygnał nie sprawia problemów. Wykorzystuje się do tego celu elementy regulowane lub wkładki JXP. Do wzmacniaczy zaimplementowano również wbudowane zabezpieczenie przed spięciami pochodzącymi z linii, co powoduje, że są bardzo praktyczne. Zaawansowane technicznie modele mają wbudowany specjalny filtr zakłóceń. Niski koszt inwestycji sprawia, że te urządzenia są powszechnie stosowane i gwarantują abonentom świetną moc sygnału w domowych odbiornikach telewizyjnych. Dużą zaletą jest również niski poziom mocy ok. <5W.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]