Automatyka dla przemysłu

Pneumatyka

Choć narzędzia na skompresowane powietrze w wielu dziedzinach są wypierane przez nowocześniejsze technologie, nadal spotkać można zastosowania, w których sprawdzają się wręcz idealnie. Pneumatyka dostarcza efektywne rozwiązania dla różnych gałęzi gospodarki, a urządzenia działające na sprężone powietrze, pomimo tego, że produkowane są według nieskomplikowanych zasad, są stosowane nawet przez najnowocześniejsze przedsiębiorstwa. Skąd bierze się ich popularność?

Jakie korzyści osiągniesz wybierając pneumatykę?

W przeciwieństwie do narzędzi elektrycznych lub wyposażonych w silnik spalinowy, maszyny pneumatyczne okazują się bardzo tanie w użytkowaniu. Gdy o nie chodzi, paliwo nie jest konieczne, a ich części mogą być używane znacznie dłużej.

Wszechstronne zastosowania pneumatyki

Pneumatyka znajduje zastosowanie zarówno w ogromnych fabrykach, jak i w ogrodnictwie. Z jej dobrodziejstw korzysta też medycyna – na skompresowane powietrze działają nawet wiertła stomatologiczne lub aparatury wspomagające oddech.

Bezpieczna pneumatyka

Urządzenia na sprężone gazy są wykorzystywane nawet w najcięższych warunkach. Nie straszne im są gorąc i działanie wody. Pneumatyka daje szansę zminimalizować ryzyko wybuchu – powietrze nie wiąże się z pozostałymi gazami i nie jest palne.

Pneumatyka jest przyjazna dla przyrody

Urządzenia pneumatyczne nie wydzielają niebezpiecznych dla natury substancji, a stosowanie sprężarek bezolejowych pozwala jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko generowania jakichkolwiek zanieczyszczeń – z uwagi na to często wybierają je leśnicy.