Automatyka dla przemysłu

Nadajnik optyczny – kluczowy element instalacji telekomunikacyjnej

Zamów nadajnik optyczny.

Ze względu na fakt, że niemal codziennie używamy sieci telekomunikacyjnych, muszą one obecnie być bardzo bezpieczne. Nie może zatem dziwić, że podzespoły stosowane przez firmy telekomunikacyjne są najwyższej klasy – jedynie tak możliwe jest wykonanie absolutnie bezawaryjnej sieci. Głównymi podzespołami są oczywiście kable, ale – jak nietrudno się domyślić – bez pozostałych części właściwe funkcjonowanie sieci nie jest możliwe. Takimi ważnymi częściami sieci telekomunikacyjnej są m. in. nadajniki optyczne, bo generują wiązki lasera przekazywane potem za pomocą światłowodów.

Nadajnik optyczny w instalacjach

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to ważny element każdej instalacji światłowodowej. Jest on trzecim podzespołem infrastruktury po nadawcy danych i koderze. Zaszyfrowane informacje są dzięki niemu transmitowane przewodami, zaś następnie odbierane przez detektor, żeby trafić do końcowego abonenta. Nadajnik optyczny generuje wiązkę lasera, która cechuje się niewielkim zniekształceniem informacji oraz niezawodnością – dlatego niemal absolutnie wyparł już starsze technologie.

Bezpieczne nadajniki optyczne

Aby instalacja była wydajna oraz niezawodna, do jej wykonania trzeba wykorzystać tylko części najwyższej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na istotną funkcję powinien funkcjonować we wszystkich sytuacjach – z tego powodu o tym, od kogo go zamówić należy pomyśleć jeszcze na etapie projektowania instalacji. Przedsiębiorstwom zajmującym się profesjonalnym montażem instalacji rekomenduje się wybór tylko sprawdzonych sprzedawców, a jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych od ich wytwórcy, którzy sprzedawane przez nich nadajniki obejmują gwarancją, zaś w razie komplikacji podczas instalacji – są w stanie zapewnić rzetelne doradztwo klientom z całej Polski.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]