Automatyka dla przemysłu

Kabel koncentryczny – co to jest i do czego służy?

Jeśli poszukujesz kabla koncentrycznego, koniecznie wejdź na https://www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne

W zdecydowanej większości mieszkań znaleźć można telewizor. Znaczna część z nas lubi raz na jakiś czas obejrzeć ciekawy film lub dobrej jakości serwis mający charakter informacyjny. By jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, konieczne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które aktualnie znajdziemy bez najmniejszych problemów w sklepach mających w swojej ofercie elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – jakie cechy go wyróżniają?

W sklepach znajdują się aktualnie najróżniejsze kable koncentryczne, cechujące się nieco odmiennymi właściwościami. Najbardziej elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na wewnątrz i zewnątrz budynków. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez wątpienia musi spojrzeć na jego najważniejsze parametry. Znaczące są dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na doskonałym poziomie. Rewelacyjnym wyborem są kable wykonane w technologii Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, że przewód wyróżnia się klasą „A” ekranowania oraz chroni sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą poważnie zmniejszać ostrość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych marek doskonale sprawdzają się w modernizacji, ale również przy rozbudowie sieci kablowych tak małych, jak i naprawdę wielkich operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z wyśrubowanymi wytycznymi produkcyjnymi. Dzięki temu odchyły parametrów w ich przypadku są niewielkie lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementy stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to najczęściej fuzja elementów różnego typu. Najczęściej rdzeń robiony jest z miedzi. Jest to materiał trwały, który nie traci posiadanych właściwości nawet po długim czasie użytkowania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do wykorzystywania na zewnątrz domów, do wykonania osłony używane są materiały niepodatne na wpływ negatywnych czynników pogodowych.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]