Automatyka dla przemysłu

Gdzie znajdują się instalacje teletechniczne?

Sprawdź, kto przygotuje dla Ciebie instalacje teletechniczne

Instalacje teletechniczne antenowej instalacji zbiorowej to rozbudowana infrastruktura posiadająca mnóstwo rozmaitych sprzętów – od podstawowych po zaawansowane technicznie. Na rynku działają specjalistyczne podmioty, które umożliwiają zaprojektowanie sieci RTV. Przekonajmy się jakie usługi są w ten sposób dostępne i z czego składają się instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne – multiswitche końcowe i gniazda multimedialne

Instalacje teletechniczne obejmują przyrządy jak m. in.: anteny FM/DAB, uchwyty antenowe, przedwzmacniacze tv, zasilacze, multiswitche końcowe. W sprzedaży dostępne są też wzmacniacze budynkowe, kable światłowodowe, modulatory cyfrowe DVB-T/ DVB-C/IP i odbiorniki optyczne. Urządzenia tego typu montowane są na nieruchomościach, w szpitalach i blokach. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się z kolei na przykład rozplanowywaniem sieci i produkcją poszczególnych urządzeń. Instalacje teletechniczne wymagają wytrzymałych komponentów oraz fachowej instalacji – dlatego zalecana jest pomoc speców.

Instalacje teletechniczne – dla przedsiębiorców budowlanych

Konieczne jest również, żeby instalacje teletechniczne spełniały kryteria Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Dlatego potrzebne jest doradztwo techniczne fachowych podmiotów, które zagwarantują stosowne narzędzia oraz dobiorą najlepsze urządzenia dobrane do wymogów danej sieci. Instalacje teletechniczne niejednokrotnie potrzebują również konserwacji, dlatego bardzo istotna jest opieka pogwarancyjna. Korzystają z niej zazwyczaj deweloperzy.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]