skrzynka teletechniczna, skrzynka telekomunikacyjna
Automatyka dla przemysłu

Ergonomiczna skrzynka teletechniczna

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdym domu – określa to polskie prawo. U dystrybutorów znajdziemy wiele ich modeli, których profil musi być dostosowany do rozmaitych warunków. Jak dzielimy skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – z wytrzymałego surowca

Skrzynka telekomunikacyjna musi być zbudowana z solidnego metalu i być wyposażona w odpowiednie szczeliny, które spełniają funkcję wentylacyjną oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. Na rynku znajdziemy 2 zasadnicze modele skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna przeznaczona do używania na otwartej przestrzeni, która musi wytrzymać ingerencje zwierząt, jak również urazy mechaniczne. Kolejna grupa to skrzynka umieszczona wewnątrz domów, w której znajdują się kable telekomunikacyjne – na przykład kable koncentryczne oraz główne przyłącza sprzętów – routery, wejścia optyczne. Poszczególne urządzenia możemy przyłączyć m. in. na paski z rzepem lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – specjalne komory

Istotnym czynnikiem jest również ochrona przed wtargnięciem osób trzecich do środka szafki. W tym celu stosuje się wzmocnione zasuwy. Bezpieczeństwo jest niesamowicie istotne ze względu na dzieci. Nie zapominajmy również o uporządkowaniu kabli – w tym celu montuje się profesjonalne komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele rodzajów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, co sprawia, że bez problemu dostosujemy je do naszych potrzeb.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]