Architektura ogrodów

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze

Prace w ogrodzie wymagają używania profesjonalnych produktów, które pozwolą wyhodować imponującą roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne? Czy zielone dachy są nadal modne?

Podłoża ogrodnicze – sprawdź odczyn PH

Zainwestowanie w profesjonalne podłoże ogrodnicze pozwoli wyhodować piękne rośliny, dlatego niezwykle ważne jest dobranie najlepszych składników. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie wyrosła bujna roślinność, która wytrzyma niesprzyjające warunki zewnętrzne? W sklepach można znaleźć różne rodzaje substratów ogrodniczych, które gwarantują maksymalne efekty. Niektóre typy roślin potrzebują specyficznych warunków – wówczas zalecane jest zapewnienie im środowiska zbliżonego do naturalnego. W skład podłoży dostępnych na rynku wchodzą np. keramzyt, kora, ziemia liściowa, materiały sztuczne. Ziemie odróżniają się od siebie zawartością azotu, właściwościami chemicznymi i skalą zasadowości.

Podłoża ogrodnicze – wykorzystaj specjalistyczny substrat na dachu

Marzy Ci się ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest obecnie niezwykle modne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku aglomeracji. Jeśli chcesz wyhodować tam imponujące gatunki roślin, musisz dopasować odpowiedni substrat. Wyróżniamy substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy rodzaj podłoża wykorzystuje się np. do wysiewu traw. Na substracie intensywnym można wysiewać także drzewa. Wymaga on niesamowitej pielęgnacji i nie może być zastosowany wszędzie. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania jest również duże obciążenie dachu. Z kolei substraty ekstensywne są stworzone do hodowania sucholubnych roślin, takich jak macierzanki, rozchodniki i zioła. Chcesz hodować rośliny odporne na suszę, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji? Zainwestuj w substraty ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na bardzo skośnych dachach.